Türk Kızılayı Nizip Şubesi   
 
             
 
 
 
Haiti’yi Unutmayan Trabzonspor’a Teşekkür Plaketi
18.02.2010
Haiti’yi vuran depremin ardından Türk Kızılayı’nın başlattığı “Haiti Yardım Kampanyası” toplumun farklı kesimlerinden destek görmeye devam ediyor. Kampanyaya bir destek de yeşil sahalardan geldi.

“Karadeniz Fırtınası” Trabzonspor’un futbolcuları Serkan Balcı, Selçuk İnan, Ferhat Öztorun, Engin Baytar, Umut Bulut, Tolga Zengin, Egemen Korkmaz, Gustavo Colman, Hrvoje Cale, Ceyhun Gülselam, Tony Sylva, Rigobert Song, Zafer Yelen, Barış Memiş, Sezer Badur, Murat Tosun, Teofilo Gutierrez, Carlos Da Costa, Drago Gabric, Onur Recep Kıvrak, Ömer Barış Aysan ve Giray Kaçar kendi aralarında topladıkları 41.000 TL’yi Haiti Yardım Kampanyasında kullanılmak üzere Türk Kızılayı’na bağışladılar. Trabzonspor Kulübü de futbolcularına ek olarak 9.000 TL bağışlayarak, toplam bağış miktarını 50.000 TL’ye tamamladı.

Haiti’deki ihtiyaç sahiplerini unutmayarak kampanyaya destek veren Trabzonspor Kulübü ve futbolcularına Türk Kızılayı da birer plaket ile teşekkür etti. Türk Kızılayı’nı temsilen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Saatçi, bağış yapan Trabzonsporlu futbolculara ve kulübü temsilen Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ile Teknik Direktör Şenol Güneş’e birer teşekkür plaketi takdim etti.

Şenol Güneş “Depremi Çok İyi Biliyoruz”

Plaket takdimi sırasında Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Saatçi, sergilenen örnek davranış nedeniyle Trabzonspor Kulübü ' ne teşekkür ederek; "Bu kampanya, Haiti'deki deprem felaketinde zarar gören insanlara Türkiye'den desteğin bir göstergesidir" dedi. Teknik Direktör Şenol Güneş ise duygularını "Türkiye, bu acıyı daha önce yaşamış bir ülke. Depremin yarattığı sıkıntıları çok iyi biliyoruz. Oyuncularım çok güzel bir iş yaptı" şeklinde ifade etti.

Etkinlik sırasında Bordo Mavili futbolcular da açıklamalarda bulundu. Rigobert Song kendilerinin yalnızca birer futbolcu değil, toplum önünde sorumlulukları bulunan insanlar olduklarını ifade ederek, "Deprem felaketi sadece orada yaşayanları değil, insani ve vicdani olarak bizleri de etkiledi. Düzenlediğimiz kampanyayla da bir katkı sağlamak istedik" dedi. Umut Bulut ise Haiti'de insanlık adına üzüntü verici bir durum yaşandığını belirtti. Kampanyanın öncülerinden Kolombiyalı futbolcu Teofilo Gutierrez de "Buraya geleli kısa bir süre oldu ama Trabzonspor'un Türkiye'nin önde gelen ekiplerinden biri olduğunu gördüm. Yaptığımız bu kampanya, başkalarına da örnek olmalı. Deprem felaketinde hayatta kalanların, yaşamlarını rahat devam ettirebilmeleri için böyle çalışmalara ihtiyaç var. " dedi.
Ana sayfaya dönmek için tıklayınız...